Αρχική » Μαθητές » ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ , ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΕΛ ΔΙΣΤΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές.

Από αύριο θα εφαρμοστεί πιλοτικά εξαιτίας της πανδημίας του covid-19 ,η εξ αποστάσεως εκπαίδευση.  Προηγούνται οι μαθητές/τριες της Γ ́ τάξης ενόψει των επερχόμενων πανελλαδικών εξετάσεων και θα ακολουθήσουν οι λοιπές τάξεις. Στόχος δεν είναι η κάλυψη της διδακτέας ύλης, αλλά η συνέχιση της επαφής των μαθητών με τη μαθησιακή διαδικασία. Για να εφαρμοστεί το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι αναγκαία η επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων των μαθητών/τριών αποκλειστικά για τον σκοπό της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Για την ενημέρωσή σας λοιπόν παρακαλώ να διαβάσετε προσεκτικά το παρακάτω κείμενο του Υπουργείου Παιδείας:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ & ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Νοέμβριος 2021