Αρχική » Δραστηριότητες » Ευχαριστήρια Επιστολή

ΔΔΕ Ν. Βοιωτίας

Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Ευχαριστήρια Επιστολή

Την Τρίτη 3η Δεκεμβρίου 2019 , Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία,  μετά από πρόσκληση του  ΓΕΛ Διστόμου πραγματοποιήσαμε  στο σχολείο μας πρόγραμμα συνεκπαίδευσης με το ΕΕΕΕΚ  Λιβαδειάς. Οι μαθητές/τριες  των δύο σχολείων  ξεναγήθηκαν στο αρχαιολογικό μουσείο Διστόμου, συμμετείχαν από κοινού σε αθλητικές  δραστηριότητες, διδάχθηκαν μαθηματικά στον διαδραστικό πίνακα  και  υλοποίησαν πρόγραμμα φιλαναγνωσίας  στην βιβλιοθήκη του σχολείου. Η  Α φάση του προγράμματος συνεκπαίδευσης ολοκληρώθηκε με  επιτυχία, θα συνεχίζουμε  με την ανταπόδοση της επίσκεψης στο ΕΕΕΕΚ  Λιβαδειάς την Άνοιξη του 2020 .

Ευχαριστούμε θερμά τους  μαθητές/τριες  , τους  συναδέλφους/ισσες   και τον Διευθυντή του ΕΕΕΕΚ Λιβαδειάς για την εξαιρετική συνεργασία και την ευκαιρία να τους  γνωρίσουμε.

Είναι σημαντικό  να  εκφράσουμε  τις ευχαριστίες μας  καθώς  συνέβαλαν  με τις χορηγίες τους :                             Α) Την  εταιρεία  ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΝ  ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ –ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ  η οποία ανταποκρίθηκε άμεσα και ανέλαβε την   δωρεάν μετακίνηση  των μαθητών και εκπαιδευτικών του ΕΕΕΕΚ Λιβαδειάς στο Δίστομο.

Β) Τα   καταστήματα  του Διστόμου:  Σούπερ Μάρκετ ΤΖΙΤΖΩΚΟΣ    ,  τα αρτοποιία   ΠΙΤΣΟΣ  και ΜΑΤΙΝΑ που προσέφεραν  εξαιρετικά εδέσματα στους μαθητές.

Η σχολική κοινότητα του ΓΕΛ Διστόμου  τους ευχαριστεί   θερμά και τους εύχεται

ΚΑΛΑ  ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Με  εκτίμηση