Αρχική » Εκδρομές/Εκπαιδευτικές επισκέψεις » Εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη.

Εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη.

Το ΓΕΛ Διστόμου πραγματοποίησε 3ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή, στο διάστημα 29/03-31/03/2024 στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Η εκδρομή υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της δράσης αξιολόγησης της σχολικής μονάδας που συνεχίζει το σχολείο για δεύτερη χρονιά με τίτλο “Η λειτουργία και αξιοποίηση της σχολικής βιβλιοθήκης” με τη συμμετοχή μαθητών και από τις 3 τάξεις του Λυκείου. Επισκεφτήκαμε, μεταξύ άλλων, το κέντρο διάδοσης επιστημών και μουσείο τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ, το selfie Museum, το κάστρο του Επταπυργίου, το πολυκεντρικό μουσείο Αιγών και τον αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας.

Συνοδοί καθηγητές ήταν ο διευθυντής κος Καραβίτης Λεωνίδας,η κα Λέντα Ζαχαρούλα και ο κος Σύρος Ευθύμιος.