Αρχική » Δράσεις καθηγητών » Η συγγραφέας Άννα Νικολάου παρουσιάζει στους μαθητές τα βιβλία της και συζητά μαζί τους.

Την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο της δράσης που υλοποιεί το Λυκείο Διστόμου “Η οργάνωση και η αξιοποίηση της σχολικής βιβλιοθήκης” επισκέφτηκε το σχολείο η φιλόλογος και συγγραφέας κα Άννα Νικολάου. Η εκπαιδευτικός παρουσίασε τα τρία βιβλία της, απάντησε σε ερωτήματα των παιδιών και τα παρότρυνε να γίνουν και αυτά μικροί συγγραφείς γράφοντας σύντομες ιστορίες και να τις παρουσιάσουν στο τέλος της σχολικής χρονιάς.

Τη συγκεκριμένη δράση έχουν αναλάβει οι καθηγητές Λέντα Ζαχαρούλα, Σύρος Ευθύμιος, Ξυθάλης Βασίλης και Κουτζεκλίδου Βασιλική.