Αρχική » Δράσεις καθηγητών » Tipping Point: Πως η εξέλιξη της τεχνολογίας επηρεάζει την αγορά εργασίας.

Tipping Point: Πως η εξέλιξη της τεχνολογίας επηρεάζει την αγορά εργασίας.

Την Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνεδρία με θέμα “Πως η εξέλιξη της τεχνολογίας έχει επηρεάσει την αγορά εργασίας.”

Ομιλητής ήταν ο Δημήτριος Καβρουδάκης Associate Professor of Geographical Analysis Πανεπιστημίου Αιγαίου. Στη συνεδρία αυτή διάρκειας 45 λεπτών οι μαθητές μας είχαν την δυνατότητα να έρθουν σε επικοινωνία με τον καθηγητή κ Καβρουδάκη, ο οποίος με την παρουσίασή του έδωσε πληροφορίες ειδικότερα για το θέμα της Τεχνητής Νοημοσύνης και τον τρόπο που επηρεάζει και θα επηρεάσει στο μέλλον την αγορά εργασίας, έλυσε απορίες των μαθητών στη συζήτηση που ακολούθησε και δημιούργησε προβληματισμούς με τρόπο σύγχρονο και στοχευμένο.

Την οργάνωση της εκδήλωσης είχε η καθηγήτρια Κλεονίκη Κιζερίδου Οικονομολόγος.