Αρχική » Πανελλαδικές εξετάσεις » Υποβολή αίτησης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2024

Υποβολή αίτησης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2024

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, οι υποψήφιοι/ες (μαθητές/τριες και απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, καλούνται να υποβάλουν σχετική Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ). Συγκεκριμένα για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ του 2024, η Αίτηση θα υποβληθεί στο διάστημα από Τετάρτη 29-11-2023 ως και Παρασκευή 15-12-2023.
Η παρούσα εγκύκλιος αφορά συγκεκριμένα:
– τους/τις μαθητές/τριες της τελευταίας τάξης ΓΕΛ που επιθυμούν τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις 2024
– τους αποφοίτους δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2024.

Αναλυτικά η εγκύκλιος ΕΔΩ