Αρχική » 2022 » Ιούλιος

Αρχείο μηνός Ιούλιος 2022

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ

Με αφορμή την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση, η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου μας συγχαίρει όλους τους μαθητές  και τις μαθήτριες μας,  που πέτυχαν στις πανελλήνιες εξετάσεις και είδαν τους κόπους τους να ανταμείβονται. Τους ευχόμαστε να έχουν καλές σπουδές και καλή σταδιοδρομία. στη ζωή τους.

Αγαπημένα μας παιδιά, να έχετε υγεία και δύναμη, να ονειρεύεστε,  να θέτετε  στόχους  και με αισιοδοξία και επιτυχία να  αντιμετωπίζετε τις προκλήσεις  που θα συναντήσετε στο δρόμο σας!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του  Λυκείου Διστόμου εισάγονται στα παρακάτω ΑΕΙ

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑ) ΕΜΠ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ) – ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Α.Ε.Ν.
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΟΠΑ
ΑΝΩΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΣΤΕΚ) ΑΣΤΕ
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΠΑΝΤΕΙΟ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ) – ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ _ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΥΠΟΒΟΛΗ

Υποβολή μηχανογραφικού δελτίου (Μ.Δ.) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή στα ΔΙΕΚ, έτους 2022.
ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ  ΑΥΣΤΗΡΑ  ΑΠΟ  Παρασκευή 8-7-2022 μέχρι και την Δευτέρα 18-7-2022
Για οποιαδήποτε πληροφορία , υποστήριξη, ακόμα και χρήση υπολογιστή που τυχόν δεν διαθέτουν, οι υποψήφιοι θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους, τα οποία θα είναι ανοιχτά στις ημέρες με τις προγραμματισμένες εφημερίες κάθε Λυκείου (για τη Βοιωτία τα σχολεία κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών θα είναι ανοικτά κάθε Πέμπτη) και επιπλέον την Τετάρτη 13-7-2022 και την Δευτέρα 18-7-2022.
 Εγκύκλιος  για
Α. Ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου ΓΕΛ/ΕΠΑΛ (Μ.Δ) 2022
Β. Ηλεκτρονική υποβολή Παράλληλου Μηχανογραφικού (Π.Μ.Δ) 2022
Το μηχανογραφικό (Μ.Δ.) ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (ΠΜΔ) για τα δημόσια ΙΕΚ:
Για να διευκολυνθούν οι υποψήφιοι στον υπολογισμό των μορίων τους, το Υπουργείο Παιδείας ανέπτυξε ειδική εφαρμογή, με την οποία οι υποψήφιοι εισάγοντας τους γραπτούς τους βαθμούς, μπορούν να δουν αυτόματα τα μόριά τους για κάθε
Τμήμα/Σχολή του Πεδίου ή του Τομέα που ανήκουν. Η εφαρμογή ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΜΟΡΙΩΝ είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα https://markcalc.it.minedu.gov.gr/
Ελάχιστες Βάσεις Εισαγωγής (ΓΕΛ) 2022:
Για παλιούς απόφοιτους:
Ελάχιστες Βάσεις Εισαγωγής (ΓΕΛ) για το 10% 2021: https://exams.it.minedu.gov.gr/…/%CE%95%CE%92%CE%95_%CE…
Ιούλιος 2022